سوالات متداول

بیشترین سوالاتی که مشتریان از ما می پرسند

آیا صندوق مجوزهای موردنیاز برای ارائه خدمات مالی را کسب کرده است؟

اساسنامه صندوق های پژوهش و فناوری بشماره ۶۲۷۲۴/ت۲۴۷۲۱ه توسط هیئت محترم وزیران در تاریخ ۱۳۸۱/۱۲/۲۵ بنا بر پیشنهاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان مدیریت برنامه ریزی به استناد ماده ۱۰۰ قانون سوم توسعه به تصویب رسیده است.

کلیه مستندات قانونی و مجوزهای تاسیس در بخش “قوانین و مجوزها” در دسترس است.

چرا باید از صندوق توسعه فناوری ایرانیان ضمانت‌نامه بگیرم؟

عدم آشنایی بانک‌ها با مفاهیم کسب‌و‌کار دانش‌بنیان و فناور، دریافت ودیعه و وثایق سنگین و فرآیند طولانی و پیچیده از جمله مشکلات شرکت‌ها است. ما تا سقف اعتباری شرکت‌ها با دریافت چک اقدام به صدور ضمانت‌نامه می‌کنیم.

در ضمن؛ ما شرایط ویژه‌ای را برای شرکت‌ها در نظر گرفته ایم. بطور مثال؛ صدور ضمانت‌نامه برای شرکت‌های دانش‌بنیان با ۵% سپرده نقدی (تخفیف ۵۰ درصدی در سپرده نقدی) انجام می‌گیرد.

آیا شرکت‌هایی که گواهینامه دانش‌بنیان دارند، از شرایط ویژه‌ای برخوردارند؟

بمنظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، صدور ضمانت‌نامه برای شرکت‌های دانش‌بنیان با ۵% سپرده نقدی (تخفیف ۵۰ درصدی در سپرده نقدی) انجام می‌گیرد. جهت اطلاع از جدیدترین حمایت‌ها از شرکت‌های دانش‌بنیان اینجا کلیک کنید.

صندوق برای صدور ضمانت‌نامه کدام وثایق را از شرکت‌ها دریافت می‌کند؟

صندوق توسعه فناوری ایرانیان تا سقف اعتباری شرکت‌ها با دریافت چک ضمانت‌نامه های درخواست شده را صادر می‌کند.

هزینه تشکیل پرونده برای دریافت خدمات چقدر است؟

در صورتیکه شرایط اولیه برای دریافت خدمات را دارا باشید، به صفحه “تشکیل پرونده” در منوی اصلی وبسایت مراجعه نمائید.

شایان ذکر است که هزینه ارزیابی برای شرکت های مستقر در تهران ۵،۰۰۰،۰۰۰ ریال میباشد و هزینه ارزیابی برای شرکت‌های خارج از تهران در صورتی که بازدید در یک روز پایان پذیرد ۸،۰۰۰،۰۰۰ ریال میباشد.

میزان کارمزد و سپرده نقدی انواع ضمانت نامه چقدر است؟

مبلغ کارمزد برای صدور ضمانت‌نامه‌ها ۲ درصد سالانه محاسبه خواهد شد. مبلغ سپرده نقدی برای صدور انواع ضمانت‌نامه (به جزء ضمانت‌نامه تعهدپرداخت) برای شرکت‌های دانش‌بنیان ۵ درصد (با احتساب ۵۰ درصد تخفیف) و برای شرکت‌های فناور تولیدی ۷ مبلغ مندرج در برگ ضمانت‌نامه دریافت می شود.

سپرده نقدی برای صدور ضمانت‌نامه تعهد پرداخت ۱۵ درصد محاسبه می‌شود.

آیا برای ضمانت‌نامه‌های شرکت در مناقصه و مزایده سپرده نقدی لازم است؟

خیر – ضمانت‌نامه‌های شرکت در مناقصه و مزایده بدون دریافت سپرده نقدی صادر می شود.

سوال دیگری دارید؟